Start   ⁄   Aktualności   ⁄   60 lat minęło...

60 lat minęło...

31 maja odbyła się uroczystość jubileuszu szkoły. Wśród zaproszonych gości byli:

Andrzej Sosnowski - Mazowiecki Wicekurator Oświaty,
Hanna Brózda - Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Mokotów,
Małgorzata Krajewska - Dyrektor Dzielnicowego Biura Oświaty Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy,
Paweł Radoła - Przedstawiciel Zespołu Sportu i Rekreacji,
Marek Masłowski- dyrektor Mokotowskiego Domu Kultury, 
Piotr Kłodziński - Prezes zarządu spółdzielni Energetyka, a także absolwenci, uczniowie, rodzice, nauczyciele.
Uroczystość uświetniły przemówienia Pani Dyrektor oraz zaproszonych Gości, występ szkolnego chóru pod batutą Pani Ewy Miżejewskiej, recytatorzy i uczniowie klas drugich, którzy w rewelacyjnym stylu odtańczyli polkę. Na zakończenie zaszczyciła nas swoją obecnością Kapela Czerniakowska, która poderwała wszystkich do tańca.

A oto co po naszej uroczystości napisała Pani Aleksandra Jakubowska,  była nauczycielka szkoły:

„31 maja byłam w swojej szkole 190, na uroczystości 60 lecia Jej powstania. To było spotkanie po latach - z ludźmi tam pracującymi, tymi z dawnych, wspólnie spędzonych lat, z budynkiem i jego otoczeniem. To było wzruszające i niezwykle optymistyczne przeżycie. Ta szkoła jest piękna! Zadbana, kolorowa, ze świetnie wyposażonymi klasami, boiskami, placem zabaw dla dzieci, miasteczkiem rowerowym. W sali gimnastycznej, miejscu głównej uroczystości, zobaczyłam na głównej ścianie cytat z Norwida. Nie jakiś oklepany, banalny, tylko właśnie z Norwida. I już wiedziałam, że jest MOJA szkoła - mądra, piękna, doskonale zarządzana, ze świetnymi nauczycielami. Pani Dyrektor! Dziękuję. Jak zaczynałam pracę , szkoła miała 3,5 roku.. Wydoroślała, zmężniała ale zachowała swoją godność, dumę i urok. Do byle jakiej szkoły nikt z nas by nie chciał wracać. Liczne zdjęcia ze szkoły poszły w świat nie tylko w Polsce. Zobaczyli je nasi absolwenci, z którymi utrzymuję kontakt. Bardzo już dorośli ciepło wspominają swoją szkołę. Te zdjęcia i komentarz zobaczyli także ludzie niezwiązani ze szkołą, z Warszawą, z Polską. I mi pozazdrościli. Zebrałam wyrazy uznania i podziwu, ze szkoła może być tak piękna, przyjazna a dzieciaki rozśpiewane, roztańczone i zwyczajnie szczęśliwe. Dziękuję. Musiałam to napisać.”

Zobacz również

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 190
im. Orła Białego w Warszawie,
ul. Zwierzyniecka 10,
00-719 Warszawa

Sekretariat czynny:
pon. - czw. 7:30 -15:30

tel./fax (22) 841 21 36
e-mail: sp190@sp190.waw.pl

Rada Rodziców

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz za jaki okres jest dokonywana opłata.

94 1320 1104 7850 0259 2000 0001
Bank Pocztowy S.A.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 190 im. Orła Białego w Warszawie
ul. Zwierzyniecka 10
00-719 Warszawa

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Renata Zarzeczna
email: rzarzeczna@iod.dbfomokotow.pl

Nasz serwis używa tzw. cookies ("ciasteczka"). Korzystanie z tej witryny przy włączonej opcji akceptującej cookies oznacza, że będą one zapamiętywane na Twoim urządzeniu. Ustawienia przeglądarki możesz w każdej chwili zmienić. Szczegóły w Polityce cookies.