Start   ⁄   Aktualności   ⁄   Poloneza czas zacząć!

Poloneza czas zacząć!

Dziś świętowaliśmy 20-lecie nadania szkole dumnego miana: imienia Orła Białego. Obchody zaczęły się bardzo uroczyście – wprowadzeniem sztandarów SP nr 3 i SP nr190 i odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu, co było niezwykłe. Wzruszajace. I piękne. Te trzy słowa: niezwykłe, wzruszające i piękne najlepiej opisują to, co dziś wydarzyło się w SP nr190. 

Świętowaliśmy razem. Wspólnie. I to się czuło.

Po hymnie Pani Dyrektor Edyta Korytkowska powitała gości, po czym wygłosiła porywające przemówienie o patronie naszej szkoły i o tym, co to znaczy być Polakiem. Zgromadzeni słuchali w skupieniu, co świadczy o mocy słów, wypowiadanych przez Panią Dyrektor.  Następnie głos zabrali goście: burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, przedstawicielka związków zawodowych NSZZ Solidarność i przedstawicielka Rady Rodziców. Przekazali oni symboliczne upominki na ręce Pani Dyrektor. Po wyprowadzeniu sztandarów rozpoczęła się część artystyczna. Konferansjerzy –  Nina B. i Aleksander S. z klasy 7b - zręcznie łączyli elementy widowiska w spójną całość. Klasy drugie przedstawiły legendę o powstaniu państwa polskiego. Niezwykle, pięknie i wzruszająco. Młodzi artyści w stosownych kostiumach zachwycili zarówno dykcją, jak i ruchem scenicznym. Dodajmy, że rymowany tekst legendy jest dziełem pani Aleksandry Jakubowskiej, emerytowanej nauczycielki naszej szkoły.  Chór "Zwierzynieckie Nutki", prowadzony przez panią Ewę Miżejewską, udowodnił, że zasłużenie zdobywa nagrody we wszelkich konkursach. Niezwykle, pięknie i wzruszająco rozpoczął się także "chodzony", tańczony przez uczniów klas 7 i 8. "Poloneza czas zacząć!" - zacytował Mistrza Alek. Po czym naprawdę "polały się łzy czyste, rzęsiste". Z zachwytu.

 Publiczność wstrzymała oddech. Tancerze w strojach z epoki przenieśli nas w czasy szlacheckiej świetności. Mistrz Krzysztof Gąsiorek z OPP nr 70 potrafił sprawić, że każdy gest, każde spojrzenie wykonawców miało swą wagę i artystyczny wyraz.  Nie był to koniec niespodzianek i zachwytów. Po starszych kolegach na scenie pojawiły się tańcząca Julia W. i towarzysząca jej wokalnie Ada W. z klasy 5b. Jakież było zdumienie zgromadzonych, gdy do solistki dołączyła....Pani Dyrektor! Niezwykle, pięknie i wzruszająco zaśpiewały w duecie "Widziałam orła cień".

Nie sposób jednak w nieskończoność drżeć ze wzruszenia jak napięta struna. Jest czas powagi i czas zabawy, o czym przypomniała nam  klasa 8a, ze swoim wspaniałym programem, którym wygrała tegoroczny "Mam talent". Po powadze i łzach przyszedł czas na radość i śmiech – baletowy skok pana Krzysztofa Leszczyńskiego w trykotach rozbawił wszystkich. Brawom po przedstawieniu nie było końca. I słusznie. 

Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na poczęstunek. Mogliśmy dzielić się wrażeniami, wspomnieniami, oglądać wystawy i prezentacje multimedialne.

To było nasze święto. Wspólne. Niezwykłe. Piękne. I wzruszające.

Zobacz również

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 190
im. Orła Białego w Warszawie,
ul. Zwierzyniecka 10,
00-719 Warszawa

Sekretariat czynny:
pon. - czw. 8:00 -15:00

tel./fax (22) 841 21 36
e-mail: sp190@sp190.waw.pl

Rada Rodziców

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz za jaki okres jest dokonywana opłata.

94 1320 1104 7850 0259 2000 0001
Bank Pocztowy S.A.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 190 im. Orła Białego w Warszawie
ul. Zwierzyniecka 10
00-719 Warszawa

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Renata Zarzeczna
email: rzarzeczna@iod.dbfomokotow.pl

Banner Dzielnicy Mokotów

Nasz serwis używa tzw. cookies ("ciasteczka"). Korzystanie z tej witryny przy włączonej opcji akceptującej cookies oznacza, że będą one zapamiętywane na Twoim urządzeniu. Ustawienia przeglądarki możesz w każdej chwili zmienić. Szczegóły w Polityce cookies.