Start   ⁄   Aktualności   ⁄   Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Co roku jedna z mokotowskich szkół – wyłoniona drogą losowania – szykuje uroczystą inaugurację roku szkolnego. We wrześniu 2019 zaszczyt goszczenia burmistrza dzielnicy, dyrektorów innych placówek, przedstawiciela związków zawodowych i reprezentanta kuratorium - przypadł nam! Organizacja takiej uroczystości nie jest łatwa – artyści i nauczyciele mają przecież zasłużone wakacje… Ale udało się: koledzy z klas VIIc i VIIIb pod czujnym okiem p. Agaty Balsamo przygotowali nietypowy program artystyczny, chór i solistów rozśpiewała p. Ewa Mirzejewska, zręczne palce p. Anny Goś wyczarowały dekorację. Całość – oczarowała zaproszonych gości. Szczególnie wiceburmistrza, któremu z okazji urodzin wszyscy odśpiewaliśmy „Sto lat”. Wielkie brawa dla dzielnego zespołu!

Grono pedagogiczne SP nr190 życzy wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym i – nawiązując do przemówienia p. Edyty Korytkowskiej – zachęca do rozbudzenia w sobie pasji zdobywania wiedzy.