Start   ⁄   Aktualności   ⁄   Zajęcia online - informacje dla rodziców i uczniów

Zajęcia online - informacje dla rodziców i uczniów

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

od 25 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r., zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy realizację podstawy programowej w formie kształcenia na odległość.

Obowiązującymi formami pracy zdalnej są:

• dziennik elektroniczny Librus,
  • polecenia lub instrukcje wysłane sms-em lub mailem,
  • czat i video spotkania (np. Skype, Zoom),
  • prowadzenie zajęć online w czasie rzeczywistym z całą klasą,
  • oglądanie filmów lub słuchanie audycji radiowych.
  1. Każdy nauczyciel będzie dostępny dla uczniów i rodziców poprzez dziennik elektroniczny w godzinach podanych w ogłoszeniach na Librusie.
  2. Plan lekcji online z wykorzystaniem Zoom’a jest zamieszczony na stronie internetowej szkoły.
    UWAGA!!!
    Lekcje będą uruchamiane sukcesywnie, po przesłaniu uczniom linku przez nauczyciela prowadzącego dane zajęcia.
  3. Instrukcja do pobrania Zoom’a znajduje się również na stronie szkoły.
  4. Nauczyciel pracuje z uczniami zgodnie z ustaleniami podanymi danej grupie (konsultacje, video konferencje, odpowiadanie na maile, kontakt telefoniczny).
  5. Nowe materiały do pracy dla uczniów przesyłamy na cały tydzień w piątek poprzedzający dany tydzień tak, aby uczeń miał możliwość dopasowania godzin pracy przy komputerze do innych użytkowników sprzętu.
  6. W razie kłopotów z dostępem do Internetu, skontaktuj się z wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu. Postaramy się ustalić inny sposób przekazania materiałów omawianych z grupą na zajęciach (np. odbiór ze szkoły).
  7. Nauczyciele monitorują i sprawdzają wiedzę ucznia oraz jego postępy w nauce przy pomocy dostępnych środków i narzędzi. Nauczyciel przedmiotu będzie oceniał prace wysyłane przez uczniów, jak również podejmowane przez nich aktywności, potwierdzające zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dające podstawę do oceny. Nie będą organizowane sprawdziany i klasówki.
  8. W przypadku pojawienia się problemów, prosimy pisać wiadomości do nauczycieli, wychowawców, by na bieżąco mogli odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy.
  9. Specjaliści prowadzą dyżury wg grafiku zamieszczonego w dzienniku elektronicznym (poprzez Librus, Skype), a materiały do pracy zdalnej będą przesyłali przez Librusa.
  10. Wychowawcy biblioteki i świetlicy szkolnej w ogłoszeniach w ramach pracy zdalnej będą przesyłali materiały związane z wydarzeniami kulturalnymi, książki warte przeczytania, propozycje gier i zabaw.

Dziękujemy za wszystkie wiadomości i uwagi związane z prowadzeniem tej formy nauczania. Będziemy modyfikować nasze działania, jeśli będzie taka potrzeba.

Edyta Korytkowska