Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Edmunda Baranowskiego, żołnierza Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego (pseudonim Jur), Taty naszej koleżanki Małgosi Samsonowicz, człowieka ciepłego i serdecznego, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowych lekcjach historii.

Społeczność szkolna
SP nr 190

W ramach promowania czytelnictwa w naszej szkole biblioteka szkolna
zorganizowała wiele konkursów. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów, co pokazuje, że dzieci lubią czytać i potrafią się bawić i rywalizować. We wszystkich konkursach udział wzięło 59 osób  na wszystkich  poziomach klas od 1 do 8.

W pierwszym konkursie czytelniczym – „Co kryją zagadki Lassego …

Więcej Ciekawostki z biblioteki – rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych.

W 2020r Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypadł na 8 listopada. Nasza szkoła już pod koniec września przystąpiła do akcji. Przeprowadziliśmy konkursy komputerowy na najciekawszą prezentację „Zdrowie w warzywach i owocach” i plastyczno-techniczny „Kraina owocowo-warzywna”. Wyniki konkursów zostały ogłoszone 23 października, a nagrody i dyplomy rozdaliśmy zwycięzcom tylko na forum klasy ze względu na …

Więcej Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Świetlica szkolna działająca przy naszej szkole ogłosiła konkurs na plakat promujący 11 Listopada – Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Opiekunką konkursu była pani Iwona Szostak. Wpłynęło mnóstwo ciekawych prac, których autorami byli uczniowie klas 0-3. Dopełnieniem konkursu było wykonanie przez dzieci przebywające w świetlicy… projektu godła. Nie było to łatwe zadanie, wymagało wiele wysiłku i …

Więcej 11 Listopada Rocznica Odzyskania Niepodległości

Etapy szkolne konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w dniach:

  • 16 listopada 2020 r. – historia (godz. 9.00) i fizyka (godz. 12.00)
  • 19 listopada 2020 r. – biologia (godz. 9.00) i wiedza o społeczeństwie (godz. 12.00)
  • 20 listopada 2020 r. – geografia (godz. 9.00) i chemia …

    Więcej Konkursy przedmiotowe

W ramach Akademii Rodziców i Rad Rodziców w roku szkolnym 2020/2021 przygotowaliśmy dla Państwa zajęcia w obszarach tematycznych: ABC Rady Rodziców, Niezbędnik aktywnego rodzica, Psychoteka, Rodzic 3.0 oraz Rodzic na 6+.
Seminaria odbywać się będą we wtorki w godzinach 16.30-19.00 w siedzibie WCIES, ul. Stara 4 i w formie zdalnej. Zapisy na stronie WCIES - …

Więcej Szkolenia dla rodziców i przedstawicieli rad rodziców

W piątek na świetlicy odbyły się zajęcia opiekuńcze dla klas trzecich – spotkanie ze ślimakami – ślimaki w kilku odsłonach. Dzieci tworzyły prace z plasteliny, materiału, papieru. Ślimaki okazały się hitem dnia. Uczniowie chętnie wykonywali swoje prace i bardzo dobrze przy tym bawili się.

Więcej Spotkanie ze ślimakami