W ramach promowania czytelnictwa w naszej szkole biblioteka szkolna
zorganizowała wiele konkursów. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów, co pokazuje, że dzieci lubią czytać i potrafią się bawić i rywalizować. We wszystkich konkursach udział wzięło 59 osób  na wszystkich  poziomach klas od 1 do 8.

W pierwszym konkursie czytelniczym – „Co kryją zagadki Lassego i Mai ?” udział wzięło 11 ucznió, a zwycięskie miejsca zajęły:
I miejsce – Aleksandra L. z klasy 3b i Julia F. z klasy 3b (obie dziewczynki otrzymały taką samą ilość punktów)
II miejsce – Karolina N. z klasy 3b
III miejsce – Anna O. z klasy 3 b i Karolina S. z klasy 3 b (również taka sama ilość punktów).
W kolejnym konkursie – „Ukryte tytuły książek” udział zgłosiło 11 osób. Najlepszymi detektywami okazali się :
I miejsce – Michał Ż. z klasy 3 c
I miejsce – Patryk K. z klasy 2 a
II miejsce – Dawid M. z klasy 2 c
II miejsce – Mikołaj Sz. z klasy 4 a
III miejsce – Basia S. z klasy 4b
W klasach starszych tytuł Najlepszego Detektywa otrzymali :
I miejsce  – Basia Ż. z klasy 7c i  Marcin P.  z klasy 6 a
II miejsce – Karolina J. z klasy 8b
III miejsce – Karolina W. z klasy 6 c

W mini konkursach -szybkich quizach czytelniczych wzięło udział 24 uczniów. Uczniowie w ekspresowym tempie nadsyłali odpowiedzi na pytania o Harrym Potterze, Hobbcie i Kajce i Kokoszy.
Zwycięskie miejsca   otrzymali :
Za quiz Kajko i Kokosz :
I miejsce – .Aleksandra K. z kl 5 a
II miejsce – Tomasz S. kl 4 b
III miejsce –  Michał N. kl 2 b

Za  quiz Hobbita :
I miejsce  Marcin P. kl. 6 a
Za  quiz z Harrego Pottera :
I miejsce – Gabriela T.  kl. 6 c
2 miejsce – Anna J. kl.8 c
3 miejsce – Kacper S. kl.6 b

W szybkim quizie O misiach zwycięskie miejsca powędrowały :
I miejsce – Krzyś K. kl.1a
II miejsce – Aleksandra Ch. kl.2c
III miejsce – Barbara S. kl 4b
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy wiedzy, a uczestnikom konkursów dziękujemy . Nagrody zostaną wręczone w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia.