W 2020r Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypadł na 8 listopada. Nasza szkoła już pod koniec września przystąpiła do akcji. Przeprowadziliśmy konkursy komputerowy na najciekawszą prezentację „Zdrowie w warzywach i owocach” i plastyczno-techniczny „Kraina owocowo-warzywna”. Wyniki konkursów zostały ogłoszone 23 października, a nagrody i dyplomy rozdaliśmy zwycięzcom tylko na forum klasy ze względu na sytuację epidemiologiczną. Jednak radość uczniów i tak była wielka, a my jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. W tym tygodniu natomiast uczniowie klasy 5b zaprezentowali apel online, podczas którego zachęcali nas do spożywania warzyw i owoców oraz do codziennego ruchu i wysiłku fizycznego warunkującego zdrowe życie.