Pod hasłem Wiosna Literacka biblioteka szkolna rozpoczęła cykl spotkań online z pisarzami.
8 marca dzieci z klas 2 miały okazję porozmawiać z jedną z najpopularniejszych pisarek dziecięcych Justyną Bednarek. Na spotkaniu uczniowie poznali kulisy powstania ich ulubionej serii o przygodach skarpetek i oczywiście samą pisarkę, która chętnie opowiedziała o swoim życiu i twórczości.

Kolejne spotkanie odbyło się 11.03.2021 z pisarką Joanną Jagiełło, pisarką literatury obyczajowej dla młodzieży, książek, które dotykają współczesnych problemów nastolatków jak dorastanie, problemy z rodzicami, pierwsze miłości, rozstania. Spotkaniu towarzyszyły klasy 8. Były pytania o to, jak spełniać marzenia, co robić by sekretne myśli o robieniu czegoś fajnego przekuć w czyn. Autorka w czasie spotkania podzieliła się własnym doświadczeniem, przedstawiła swoje najpopularniejsze utwory jak choćby „Kawa z Kardamonem” czy „Zielone martensy”. Nie obyło się oczywiście bez ciekawostek z życia samej pisarki.

Kolejne spotkanie 24.03.2021 należało do pisarza młodego pokolenia Jakuba Skworza, autora wciągających książek o wielkich Polakach. O tym czy Adaś Mickiewicz był łobuzem czy mistrzem, a może jednym i drugim dowiedziały się klasy 6 rozmawiając z pisarzem. Spotkanie okazało się tak interesujące, że trwało dłużej o 15 minut. Sympatyczny twórca pokazał, że aby poznać bliżej Adama Mickiewicza wcale nie trzeba sięgać do grubych biografii, ponieważ o najważniejszych faktach z życia wieszcza możemy dowiedzieć się na wesoło sięgając po książkę dla dzieci „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”.

25.03.2021 klasy 1 już nie o Mickiewiczu, ale o Tupciu Chrupciu i Cioci Jadzi, wielkiej podróżniczce rozmawiały z Elizą Piotrowską, która jest znaną i cenioną pisarką dziecięcą. Spotkanie stało się okazją do poznania tytułowej cioci Jadzi, lalki tak dużej jak uczniowie, która towarzyszyła pisarce cały czas. Można było też zgłębić wiedzę o tym, jakie zwierzęta mieszkają w Brazylii, czy każde ukąszenie węża jest śmiertelne i skąd pisarka czerpie inspiracje do pisania książek.

Wszystkie spotkania przebiegały w miłej atmosferze, pytań było tyle, że o rety i gdyby nie kolejne lekcje pewnie przedłużyłyby się o kolejną godzinę.