Szkoła dla aktywnych

Nasza codzienność szkolna to nie tylko lekcje odmierzane dzwonkami, ale wiele działań, które umilają nam czas spędzony w placówce. Świętami wpisanymi na stałe w kalendarium szkolnym są: Dzień SamorządnościPierwszy Dzień WiosnyDzień RodzinnyDni Kultury Fizycznej i Sportu

Teraz kolej na nas

Dzień Samorządności – 8 marca przejmujemy władzę, prowadzimy lekcje. Samorząd podejmuje wraz z panią Dyrektor decyzje w jej gabinecie. Poznajemy arkana zarządzania szkołą.
Pierwszego Dnia Wiosny nagradzamy uczniów, którzy osiągnęli największe postępy w nauce.

Pomoc dla innych

Od kilkudziesięciu lat pomagamy potrzebującym, wspieraliśmy Domy Dziecka, opiekowaliśmy się kombatantami. Wielokrotnie organizowaliśmy zbiórki darów dla dzieci z Ostrowska k/Nowego Targu. Uczymy się współczucia dla innych, solidarności z potrzebującymi.

Dla każdego coś dobrego!

Uczniowie mogą uczęszczać na dodatkowe koła zainteresowań: polonistyczne, matematyczne, sportowe, turystyczne, teatralne, komputerowe. Szkoła kształci także w zakresie rozszerzonym, w dziedzinie edukacji filmowej i muzycznej.